120 młodych ludzi z Lubuskiego i Wielkopolski rozpoczyna swoją służbę w Terytorialnej Służbie Wojskowej

Informacje ze środowisk terytorialnych donoszą, że do służby wojskowej zgłosiło się 120 osób, które pochodzą z terenów województwa lubuskiego oraz Wielkopolski. Młodzi rekruci, wśród których dominują pełnoletni uczniowie, zdecydowali się na rozpoczęcie służby, a niektórzy z nich to nawet rodzeństwo – bliźniacy. Początek ich wojskowej drogi rozpoczął się od przekroczenia bram 151. batalionu lekkiej piechoty, który mieści się w Skwierzynie.

Następnie kandydaci spotkają się na terenie 122. batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie, gdzie odbędzie się program szkoleniowy pod nazwą „Ferii w WOT”. Pomimo wakacyjnej atmosfery, nie będzie to czas odpoczynku, lecz intensywne podstawowe szkolenie dla przyszłych Terytorialsów.

Ludzie z regionów Lubuskiego i Wielkopolski, którzy zdecydowali podjąć służbę jako Terytorialsi, dopełnili ostatnie formalności i po raz pierwszy założyli wojskowe mundury – informuje porucznik Anna Jasińska-Pawlikowska, oficer prasowy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie przewidziane jest na okres 16 dni. Początek to ocena stanu fizycznego kandydatów przez doświadczonych instruktorów. Każdy kolejny dzień to intensywne, wielogodzinne przygotowanie wojskowe. Kandydaci, którzy wykażą się gotowością do służby i zdadzą egzamin z „pętli taktycznej”, zostaną poproszeni o złożenie przysięgi wojskowej, której ceremonia odbędzie się w Czarnkowie.